Kroskoti plot me 50-she, çfarë u gjet në makinën e bllokuar nga demokratët në Maqellarë

0 Просмотры
Издатель
#rtvora #rtvoranews #zgjedhje2021 #diber #vota #para

Pas informacioneve se një automjet po ndante para në këmbim të votës, drejtues të Partisë Demokratike dhe simpatizantë të saj e bllokuan atë.

Siç shihet edhe në fotot e siguruara nga Ora News, në kroskotin e automjetit shihen monedha, prerje 50 mijë lekëshe. Ndërsa është gjetur edhe një listë me emrat e personave që dyshohet se do të merrnin paratë.

Për këtë ngjarje, deri tani Policia Dibër ka arrestuar shtetasin Dionis Gjoli, me detyrë jurist në bashkinë Bulqizë dhe një të ri që e shoqëronte.

Pak ditë më parë, anëtarë dhe simpatizantë të PD bllokuan një furgon të bashkisë Berat që po shpërndante ushqime, sipas opozitës, në këmbim të votës.

Për më shumë lexoni në:

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE:

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE

For more content from click HERE

Like Ora News on Facebook HERE

Follow Ora News on Instagram Here

Follow Ora News on Twitter

Për më shumë na ndiqni në:
Категория
Интересные видео
Комментариев нет.